Strona główna
042022-11
Szkolne Koło Wolontariatu
Zapraszamy wszystkie klasy naszej Szkoły do czynnego zaangażowania się w akcję: „Plecak dla bezdomnego”?
Jak możemy się włączyć w akcję?
1. Gotowy plecak, czy gotowe plecaki przynosimy do szkoły i składamy je w na miejscu dawnego sklepiku szkolnego. (zaznaczamy, która klasa przygotowała plecak). Plecak nie musi być nowy, wystarczy go uprać i wyposażyć.
2. Można taki plecak, czy plecaki pakować klasowo na przykład na lekcji wychowawczej, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie.
3. Oto przykładowa lista niezbędnych rzeczy, które dobrze by było, żeby znalazły się w „plecaku dla bezdomnego” (plecak dla mężczyzny lub dla kobiety – można to zaznaczyć karteczką): nowy termos (lub używany w dobrym stanie) albo kubek termiczny, skarpetki, czapka, rękawiczki, bielizna męska lub damska, środki opatrunkowe, latarka, baterie, chusteczki higieniczne, coś słodkiego i Wasza inwencja…
4. Zebrane przez naszych Wolontariuszy plecaki zostaną przekazane do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu (ul. Mała 17/3).
Akcja charytatywna trwa do 30 listopada!
Dziękujemy z góry za każdy przygotowany plecak dla bezdomnego!
Szkolne Koło Wolontariatu
042022-11
Dzień Edukacji Narodowej
13 października, w przeddzień obchodów Dnia Edukacji Narodowej, odbył się w naszej szkole tradycyjny apel przygotowany przez uczniów pracujących w Samorządzie Uczniowskim. Na pedagogów czekała moc atrakcji – np.: humorystyczne zagadki-wierszyki czy quiz z wiedzy o młodzieży. Ogłoszono również laureatów konkursu Mistrz Tabliczki Mnożenia w trzech kategoriach – dyplomy odebrali rodzice, uczniowie i nauczyciele. Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim członkom społeczności szkolnej serdeczne życzenia.
042022-11
Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach
262022-10
Wyjście na cmentarz
Dnia 26 października 2022 r. klasa 3 a wraz z wychowawczynią Beatą Kurczych odwiedziła cmentarz znajdujący się w dzielnicy Białogon. Po cmentarzu - jak zawsze chętnie - oprowadzał nas pan Robert Surma - członek Stowarzyszenia Kieleckich Patriotów. Opowiadał nam o ludziach zasłużonych dla naszej Ojczyzny. Odwiedziliśmy także grób Natalii Machałowej, Patronki naszej szkoły. Na wszystkich odwiedzanych grobach zapaliliśmy znicze. Niektóre z nich posprzątaliśmy z liści. Dziś znów dużo się dowiedzieliśmy, a także zapamiętamy to, że oprócz pamięci o zmarłych będziemy także zwracali uwagę na opuszczone groby, których nikt nie odwiedza.
252022-10
Wycieczka ósmoklasistów
W ramach realizacji podstawy programowej z historii uczniowie klas 8. wybrali się do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej i Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Zgłębialiśmy niełatwy temat drugiej wojny światowej, ale również mogliśmy dowiedzieć się, dlaczego Legiony Piłsudskiego wyposażono w przestarzałą broń, czy jak szybko pływał „Dzielny” i dlaczego nie wyszło mu to na zdrowie. W Michniowie towarzyszyła nam zaduma nad losem mieszkańców polskich wsi w czasie konfliktu zbrojnego wywołanego przez hitlerowskie Niemcy. Na szczęście w autokarze panowała wesoła atmosfera i uczniowie szybko otrząsnęli się z przykrych emocji. Oby wiedza, którą zdobyli, pozostała z nimi na dłużej…
252022-10
Ślubowanie klas pierwszych
12.10.2022 odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów naszej szkoły. Podczas swojego pierwszego występu pierwszaki udowodniły, że potrafią pięknie śpiewać i recytować. Pani Dyrektor uznała, iż „kandydaci” na uczniów z klas 1a i 1b celująco i śpiewająco zdali egzamin i przyjęła uroczyste ślubowanie.
182022-10
Dystrybucja preparatu ze stabilnym jodem
172022-10
Here we go again
Po raz kolejny do naszej szkoły zawitali zagraniczni goście na lekcje języka angielskiego w klasach 8a, 8b, 6a, 4ab. Tym razem poznaliśmy ormiańskie tańce ludowe. Są to głównie tańce w kółko, zespołowe wykonywane podczas uroczystości patriotycznych, rodzinnych i innych imprez towarzyskich. Gaiane Z Armenii próbowała nas ich nauczyć. Dowiedzieliśmy się jak wygląda i nazywa się tradycyjny strój ukraiński- m. in. wyszywanka, szarawary. Uczniowie mieli możliwość porównać alfabet ormiański, polski, angielski i cyrylicę. Pobawiliśmy się w gry i zabawy popularne w szkole w Rumunii. Nasi goście nie znają języka polskiego, zatem cała komunikacja odbywała się w j. angielskim. Liczymy na kolejne spotkanie.
142022-10
Mistrz Tabliczki Mnożenia
W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zaprosiliśmy uczniów, rodziców i nauczycieli do sprawdzenia swoich umiejętności mnożenia do 100. Komisja złożona z nauczycieli matematyki wyłoniła zwycięzców, a są nimi:
W kategorii „UCZEŃ” – Agata Szymańska (czas 0:59)
W kategorii „RODZIC” – p. Katarzyna Mizerska (czas 1:20)
W kategorii „NAUCZYCIEL” – ex aequo: p. Beata Kurczych i p. Monika Sobierajska (czas 1:17)
Gratulujemy!
142022-10
Program profilaktyki czerniaka
Nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka.